Jsme k dispozici na telefonu 705 004 404

Kinokavárna

Příběhů o závislostech je našimi i světovými tvůrci zpracováno mnoho. Jde o filmy známé i méně známé, které se mnohdy hluboce dotýkají témat jako alkohol, drogy, hazardní hraní, v různých osobních i společenských kontextech.

Rozhodli jsme se proto, že v rámci našeho filmového klubu budeme pravidelně některé z nich promítat a vždy po skončení projekce budeme spolu s vámi debatovat o dojmech, které v nás všech dílo zanechalo. Budeme sdílet postřehy, emoce, zkušenosti. Můžeme se tak navzájem obohatit, posílit svou střízlivost a abstinenci nebo získat cenný náhled člověka, který závislostí prošel nebo prochází. Můžeme slyšet názor odborníků, blízkých a všech, kterých se problematika dotýká. Můžeme se od sebe učit.

Setkání filmového klubu RECOVERY se koná každou druhou a čtvrtou neděli v měsíci od 17:00 na adrese Lidická 28, Praha 5. Akce jsou určeny pro závislé, kteří abstinují nebo k abstinenci směřují, odborníky v oboru závislostí, studenty adiktologie a pro všechny, kteří mají zájem se na této platformě setkávat. Po shlédnutí díla následuje hodinová debata, předpokládaný konec je ve 20:00. Prostor bude přístupný vždy hodinu před začátkem projekce a 30 min. po ní. Sál má kapacitu 40 osob a je pojat jako posezení s drobným občerstvením. Nejedná se o komerční projekci, akce jsou koncipovány jako klubová aktivita, vstupné je dobrovolné a bude považováno za příspěvek na činnost pacientského sdružení.

Program bude vyvěšen na našich webových stránkách, fcb profilu a také ve vitríně u vchodu, přímo u zastávky tramvaje Zborovská na Smíchově.

SRDEČNĚ VÁS ZVEME A TĚŠÍME SE NA VÁS

! ZAČÍNÁME 13.9.2020 V 17:00!

 

Program kina

Nouzový stav

05.10.2020 08:00

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu  a s ním spojenými opatřeními jsme se  (neradi) rozhodli projekt Kinokavárna až do odvolání pozastavit. Máme pro Vás připravených řadu filmů a těšíme se, až se u nich společně sejdeme. Změny sledujte zde na stránkách nebo na našem Facebooku.

Abstinent

13.09.2020 17:00

NEDĚLE 13.9. v 17:00


ABSTINENT

Drama Česko, 2019, 83 min Režie: David Vigner Scénář: David Vigner, Lucie Kryzová, Jan Jílek

Kamera: Jan Vlnas

Hudba: Marek Mrkvička

Hrají: Josef Trojan, Jessica Bechyňová, Šimon Fridrich, Vasil Fridrich, Andrea Berecková, Miloslav Čížek, Kristýna Frejová, Lukáš Hlavica, Václav Knop, Barbara Lukešová, Vanda Chaloupková (další profese)


Sledujte událost na Facebooku a rezervujte si místo

Podle § 31 písm. c) Autorského Zákona do práva autorského nezasahuje ten, kdo užije zveřejněné dílo v přednášce výlučně k účelům vědeckým nebo vyučovacím či k jiným vzdělávacím účelům. V každém případě je nutno uvést autora (pokud nejde o anonymní dílo) nebo jméno osoby, pod jejímž dílem se dílo uvádí na veřejnost, dále název díla a pramen.